COLDWELL BANKER
İLE KENDİ İŞİNİZİ KURUN

PROFESYONELLERİ ARASINA KATILIN

Neden Coldwell Banker'dan Franchise Almalısınız?

Hayalinizdeki işi gerçeğe dönüştürüyoruz, Deneyimli ekibimiz profesyonel destek için her zaman yanınızda olacak, Coldwell Banker dünyanın en bilinen gayrimenkul markalarından biridir, Gayrimenkul sektörünün en güçlü altyapısına ve bölgenizdeki gayrimenkul verilerine başladığınız gün sahip olursunuz. İhtiyacınız olan tüm altyapıyı sağlamak için güçlü iş odakları ile çözümler geliştiriyoruz

EĞİTİM VE REHBERLİK

Dünyanın ilk gayrimenkul üniversitesinden Coldwell banker University’den mezun olun

Yüksek Kazanç

Coldwell Banker Pass Paylaşım Sistemi ile danışmanları için yüksek kazanç imkanı sunar.

İŞ BİRLİKLERİ

İhtiyacınız olan tüm altyapıyı sağlamak için güçlü iş odakları ile çözümler geliştiriyoruz

COLDWELL BANKER HAKKINDA

1906’dan Beri Hayalinizdeki
İşi Gerçeğe Dönüştürüyoruz

Dünyanın ilk global gayrimenkul danışmanlık markası olan Coldwell Banker, 1906 yılında San Francisco’da Colbert Coldwell ve Arthur Banker ortaklığında kuruldu. Geride kalan 113 yıllık tarihinde konut, lüks konut ve ticari gayrimenkul danışmanlığı alanlarında aracılık hizmetleri veren Coldwell Banker milyonlarca insanın hayalinin gerçekleşmesine yardımcı oldu. Coldwell Banker, yıllar içerisinde sektörün profesyonellik ve güvenilirlik standartlarını şekillendirdi. Sektörünün öncüsü olarak gayrimenkul dünyasında birçok yeniliği hayata geçirdi.

BAŞARI BİZİM DNA'MIZDA VAR

Düşünceleri, fırsat verenler, yenilikcileri ve gerçekleştirenleri temsil eden MAVİ 91.000 kişi 113 yıldır profesyonel GAYRİMENKUL Hizmeti veriyor
Gerçekliğin evine HOŞGELDİNİZ

Emlak Acenteliği

Gayrimenkul Danışmanları Nasıl Çalışır?

İnşaat sektörünün sürekli gelişmesi gayrimenkul piyasasını oldukça canlandırmıştır. Çünkü gayrimenkul danışmanları inşaat sektörü üzerinden iş kazandığı için sektörü acayip canlandırmaktadır. Gayrimenkul danışmanları ne iş yapar veya başarılı bir gayrimenkul danışmanı nasıl çalışmalıdır.

  • Pazarları araştırın ortalama konut fiyatları, trend olan şeyler ve yerel emlak piyasasını bilmek ve hâkim olmak siz müşterileriniz ile konuşurken veya iş yaparken onlara en iyi fiyatları sunmanıza olanak sağlar. Müşteri çevrenizdeki kişilerin ileride sizleri tavsiye etmesini, referans olmasını istiyorsanız onlara en iyi fiyatları ve hizmetleri sunmak zorundasınız.
  • Müşterileriniz ile detaylı bir şekilde konuşun. Emlakçı olmak sadece emlak ofisi açmak ile biten bir şey değildir. Sosyal ve iş ilişkilerini kullanmayı gerektiren bir meslektir. Müşterileriniz ile konuşmak onların ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlamak, onlara dost olmak ve satış sürecinde onlara bütçelerine göre en iyi seçenekleri sunmak sizin müşteri sayınızı arttırmanıza ve bu işte ciddi ilerleme kaydetmenize olanak sağlamaktadır.

Franchising Nedir? Nasıl Alınır?

Franchising halk arasında bayilik sistemi olarak bilinmektedir. Franchising bir işletmenin bir kuruma bağlı olarak onun ismi ve itibarı altında çalışmasıdır. Kendini daha önce denemiş, ispat etmiş bir markanın desteği ve güvencesi altında birbirinin kopyası olan firmaların, hizmet ve diğer gayrimenkul işlerinde bir bedel karşılığında franchising aldığı firmanın adını ve sıfatını kullanmaktadır. Franchising veren firma ile beraber yapmakta oldukları ticari bir ilişki diyebiliriz. Kısacası franchising sistemi ürünlerin veya verilmekte olan hizmetlerin dağıtılmasında kullanılan bir yöntemdir. Kısaca özetleyecek olursak bir emlak gayrimenkul danışmanı belirli bir bedel karşılığı anlaşmış olduğu firmanın ismini kullanmasına denir. Franchising sistemine girmiş olan girişimciler, yeni bir marka yaratarak geliştirme, araştırma, Pazar araştırması, tüketici tercihleri gibi yönetim araştırmaları çalışmaları yapmalarına gerek kalmaksızın, denenmiş, tecrübeler ile sistemi yakalamış markaların sahibi ile franchising sözleşmesi çerçevesinde anlaşıp işe beraber başlama olanağına sahiptirler. Franchise aldığınız firma emlak ofisi kurmanıza kadar yardım etmektedir. Frachising sisteminin avantajlarını sayacak olursak franchising aldığı firmanın adını, itibarını kullandığı için iş kurma problemi ve müşteri bulma problemi hiç olmayacaktır. Kurulan işin özelliğine göre gayrimenkul bedeli ödemelerinde hiçbir sıkıntı yaşamamaktadır.

Franchise Ofisi Nasıl Çalışır

Franchise sistemi öncelikle hem Franchise veren markaya hem de Franchise alan kişiye faydası olmaktadır. Marka tarafında franchise’in anlamı tamamen kısa sürede hızlı büyümeye yönelik bir sistem olarak geçmektedir. Marka kendisini tek başına büyütmeye çalışırsa bu uzun bir süreç ve ciddi miktarda para gerektirmektedir. Frachise almak isteyenlerin en büyük avantajı ise müşterisi hazır olan bir marka altında çalışmaktır. Franchise aldığınız takdirde sağladığı en büyük desteklerden birisi de verdiği rehberlik ve eğitim hizmetleridir. Emlak gayrimenkul sektöründe bu çok önemlidir. Bu eğitimler sizin işinizde başarılı olmanızı ve müşteri sayınızı sürekli arttırmanıza gerçekten önemli bir katkı sağlamaktadır.

Emlak Acenteliği Nedir

Emlak acenteliği almak; küçük sermaye ile bağımsız yatırımcı kendi sermayesi ile çalışıp işini büyütmesine denir. Acentelik almak yatırımcı açısından önemli olmaktadır. Franchise almak çok fazla tanınmış bir markanın, oluşmuş itibarını ve imajını belirli bir bedel karşılığında, belirli standartlar içerisinde yatırımcıya kullandırılması sistemine denir. Fakat yatırımcı acentelik alarak küçük bir sermaye ile büyük bir sistem kurabilmektedir. Emlak acentesi sistemi şubelik, bayilik ve Franchise sistemlerinden farklı olmaktadır. Standart bir emlak ofisi görünümü ve hizmet anlayışı ile işin eğitimini aldıktan sonra tecrübesini kullanır. Acenteler bağlı olduğu işletmeye müşteri sağlamaktadır.

Bayilik Başvurusu